Anket
Sepet
Sepetiniz boş.
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Etiket Bulutu
Haber ve Duyurular
Düzce Üniversitesi’nden Yine Dikkat Çeken Katma Değerli Bir Proje Daha
Tarih: 24/02/2021
  Gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettiren Düzce Üniversitesi, ... Devamını oku...
Başkan Koloğlu İlçe Başkanlarını Ziyaret Ediyor.
Tarih: 22/02/2021
Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa KOLOĞLU ilk önce AK Parti Cumayeri İlçe başkanı Necd... Devamını oku...
AK Parti Bölge Koordinatörü Ali İnci Cumayeri’nde
Tarih: 22/02/2021
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Bölge Koordinatörü &... Devamını oku...
Başkan Mustafa Koloğlu’nun Regaip Kandili Mesajı
Tarih: 18/02/2021
Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, mübarek üç ayların habercisi olan Rega... Devamını oku...
ZAYİ İLANI
Tarih: 16/02/2021
Üzerime kayıtlı bulunan 16mm fişek atan Süper Poza Tüfeğimi kaybettim.İlan olunur. ... Devamını oku...
CUMAYERİ YATILI ERKEK HAFIZLIK KURAN KURSU İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Tarih: 12/02/2021
Bölgemiz ve İlçemize hizmet verecek olan Diyanet işleri yatılı erkek hafızlık kuran ku... Devamını oku...
CUMAYERİNİN GURURU OLDU
Tarih: 10/02/2021
1994 Cumayeri doğumlu Avlayan köyünden merhum Nazır Turanın kızı Armağan(TURAN)Yazıcı) K... Devamını oku...
Cumayeri Belediyesi Cami ve Tuvaletleri düzenleme projesi kapsamında çalışmalarına Yaka Mahallesindeki Cami şadırvanını düzenlemesi ile başladı.
Tarih: 09/02/2021
Cumayeri Belediyesi Cami ve Tuvaletleri  düzenleme projesi kapsamında çalışmaları... Devamını oku...
Mesire Alanları çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. ‘’2021 CUMAYERİ YILI’’ olacak
Tarih: 09/02/2021
  Cumayeri Belediyesi Mesire alanları projeleri kapsamında şehrin girişine ve çıkışın... Devamını oku...
İş Sağlığı ve Güvenliğinin Önemi Anlatıldı
Tarih: 08/02/2021
Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği... Devamını oku...

   Tüm haberler
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 769702
Aktif: 10
Bugün: 479
Dün: 587
Site İçi Arama
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nden “10 Ocak” yorumu:

Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nden “10 Ocak” yorumu:

       GAZETECİLER “ÇELİKTEN BİR KALEDİR”

“HAK” VE  “İNSAN” ODAKLI GAZETECİLİK ESASTIR

Düzce Gazeteciler Cemiyeti (DGC)Başkanı Erol Tayhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yaptığı açıklamada gazeteciliği icra etmenin büyük bir sorumluk taşıdığını belirterek ‘gazeteci yılın bir günü değil 365 günü büyük bir sorumluk bilinciyle ilkeli ve ahlaki değerlerle donanmış, Hak ve İnsan odaklı bir anlayışla görevini ifa eden gazetecileri işaret ederek “Gazeteciler çelikten bir kaledir.dedi.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tayhan Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ün: “Türkiye basını, milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bu düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır” sözünü hatırlatarak “Gazetecilik sorumluluğu yüksek çelikten bir kale olma zorunluluğu taşıyan ciddi bir iştir.O yüzden gazetecilerde ülkenin çelikten bir kalesi hükmündedir” dedi.

GAZETECİLİK TASLAMAK GAZETECİLİK DEĞİLDİR

Düzce Gazeteciler Cemiyeti (DGC)Başkanı Erol Tayhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yaptığı açıklamada gazetecilerin sosyal medyanın etkisinden ve kıskacından korunabilmesi için “esas olan sözde değil; özde gazetecilik yapmaktır, gazetecilik taslamakla gazetecilik yapılmış olmaz. 50 kuruşluk sitelerde bir kuruş vergi vermeden atıp tutmak, ona buna lakap takarak çamur atmak, tehdit ve şantajla reklam bahanesiyle gelir temin etmeye yeltenmek gazetecilik değildir.” dedi.

İnsanoğlunun çağımızda teknolojiyi kullanarak, ferdi anlamda haber yapma ve bunu sosyal medyada paylaşma heyecanı içine girmiş olmasının gazeteciliği ortadan kaldırmayacağını dile getiren Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tayhan: “Gazeteci, doğru haber yaparak, inceleme ve araştırma sonucu bilgileri yerinde ve zamanında kamuoyuyla paylaşarak, mesleğini icra edecektir. Gazetecilik etik kuralları çerçevesinde ; ahlaki kuralları dikkate alarak, “hak ve insan odaklı” gazetecilik yapmak esastır.Sosyal medyanın kıskacından kurtulabilmenin ve korunabilmenin tek alternatifi ‘sözde gazetecilik yapmak değil, özde gazetecilik yapmaktır. Gazetecilik taslamakla gazetecilik yapılmış olmaz.” dedi.

Sosyal medyanın ileriki yıllarda belki ‘gazeteciler için bir fark yaratacak’ mecranın oluşmasına katkı sağlayabileceğine dikkat çeken DGC Başkanı Tayhan :“Bundan böyle yalan-yanlış haber yapan; karalama ve çamur atma yöntemiyle haber ve yorum yaptığını sanan ‘sözde’ gazetecilerle her türlü zorluğa göğüs gererek mesleki etiğe uygun hareket eden ‘özde’ gazetecilerin arasındaki farkı gözler önüne serecektir. Günlük menfaatler ve ekonomik zorluklar gazetecinin yalan yanlış haber ve yorum yapmasını etkilemeyecektir. Doğru haber yapan el üstünde, yalan yanlış ve asparagas haber yaparak toplumu yanıltan zelil hale gelecek ve sözde gazeteci olarak anılacaktır. Bu anlamda sosyal medyanın bu çağda ‘özde gazetecilerin toplumda itibar ettiği’ bir konuma gelmesinde böyle bir artının oluşmasında etkili olacağını düşünüyoruz..

Dünyanın her yerinden takibini yapamadığımız kadar çok habere ulaşmamız mümkün. Önemli olan bunların hangilerinin doğru, tarafsız ve gerçek olduğudur. Bu da, bizlere en doğru haberi ulaştırmaya çalışan basın mensuplarımızın omuzlarındaki yükü daha da ağırlaştırmıştır.”dedi

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE “İLETİŞİM FAKÜLTESİ”AÇILMALI !

Düzce Gazeteciler  Cemiyeti (DGC) Başkanı Erol Tayhan, ‘Değer Üreten’ Düzce Üniversitesi’nin artık Düzce’ye ve Gazeteciliğe değer katacak DÜ  “İletişim Fakültesi” kurulması için girişimde bulunulmasını talep ediyoruz. DÜ İletişim Fakültesi Mezunlarının elzem hale geldiğine şahitlik ediyoruz. İletişim fakültesi Düzce’ye ve ülkeye değer katacaktır. Mekteplilerin gelişmesi olgunlaşması sözde gazetecilerin palazlanmasını önleyecektir. İşini hakkıyla yapan özde gazeteciliğin önünü açacaktır. DÜET adlı Radyoya sahip Düzce Üniversitesi’nin iletişimle ilgili atölyesinin de birtakım takviyelerle yeterli donanıma sahip hale geleceğini düşünüyoruz.

Bu duygularla “hak” odaklı, “insan” odaklı gazeteciliğe gönül vermiş, yürekten inanmış gazetecilerin mesleklerini icra etmeye devam edeceklerini kamuoyunun bilgisine sunuyor ; özde gazeteciliği icra eden değerli meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyoruz; Korona belasıyla mücadele  eden meslektaşlarımıza acil şifalar diliyor, aramızdan ayrılan meslek büyüklerimizi de rahmetle  anıyoruz”

 


Haber tarihi: 10 / 01 / 2021
Haber Okunma: 320
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Yerel Gazeteler ve Sorunları
Sonraki: Çalışan Gazeteciler Günü
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Nevzat KELEŞ

Hoşgeldiniz


      e-mail adres:    duzcegercek81@gmail.com